Penny Kolín - wyposażony w zrównoważone i wolne od paliw kopalnych rozwiązanie ESyCool green firmy Viessmann

Targ Penny znajduje się w mieście Kolín w Czechach, około 70 km na wschód od jego pięknej stolicy, Pragi. Sklpe jest zupełnie nowy i właśnie został otwarty na początku marca 2022 roku.

Penny zawsze kładzie duży nacisk na klienta: oprócz szerokiej gamy produktów i przystępnych cen, chce stworzyć środowisko dla klienta, które jest tak wydajne i zrównoważone, jak to tylko możliwe.

Technika chłodnicza jako główny czynnik zużycia energii w supermarkecie

Dla Penny, podobnie jak dla wielu innych sprzedawców żywności, technologia chłodzenia zużywa najwięcej energii elektrycznej w sklepie spożywczym. Poszukując zielonej technologii o zmniejszonym zużyciu energii i emisji CO2, firma Penny odwiedziła stoisko Viessmann targach EuroShop 2020 w Düsseldorfie, gdzie zapoznała się ze zrównoważonym rozwiązaniem energetycznym ESyCool green.

Penny Kolín - ESyCool green - EC pro modules 2

Rozwiązanie "pod klucz" ESyCool green

ESyCool green oferuje tutaj idealne dopasowanie do wymagań Penny. System kompletne rozwiązania w zakresie technologii chłodniczej, takiej jak urządzenia chłodnicze i komory chłodnicze, a także ogrzewanie i klimatyzację w budynku bez wykorzystania paliw kopalnych. Zużywa mniej energii, dzięki czemu sklep działa bardziej energooszczędnie.

Czynnikiem chłodniczym wewnątrz modułów pompy ciepła systemu wtórnego jest przyjazny dla środowiska i przyszłościowy R290 (propan). Ciepło odpadowe z procesu chłodniczego jest wykorzystywane do wytwarzania ogrzewania pomieszczeń dla budynku. Jeśli ciepło odpadowe nie jest już wystarczające, funkcja pompy ciepła jest w stanie wydobyć dodatkowe ciepło z otaczającego powietrza na zewnątrz magazynu. Eliminuje to potrzebę oddzielnego systemu kotłowego opartego na paliwach kopalnych, takich jak gaz lub olej.

Penny Kolín - ESyCool green - Tecto MD7 with meat

Częścią wyposażenia chłodniczego tego nowo wybudowanego marketu Penny są regały chłodnicze ze szklanymi drzwiami Tecto MD7 do mięsa i produktów mlecznych, a także chłodnie i mroźnie z tyłu hali do przechowywania artykułów spożywczych i piekarniczych.

Monitorowane i sprawdzone oszczędności energii w porównaniu do poprzednich systemów

The energy monitoring system shows already in the first few months the expected energy benefit compared to former traditional technologies.

Mogę polecić firmę Viessmann każdemu, kto chciałby stworzyć coś nowego i naprawdę zrobić postęp w wykorzystaniu technologii chłodniczej.

Václav Šíma, kierownik działu konstrukcyjnego Penny Czechy

Nasze referencje

Historie naszych klientów z sektora sprzedaży detalicznej artykułów żywnościowych dostępne są poniżej. Kliknij łącze, aby wyświetlić wszystkie referencje. Odwiedź stronę z referencjami  Zobacz wszystkie referencje