Metro St. Pölten, Austria

ZERO1: Pierwszy na europejskim rynku super energooszczędny sklep hurtowy METRO opiera się na wydajnych rozwiązaniach chłodniczych firmy Viessmann.

Zerową emisję, ale stuprocentowe wrażenia zakupowe można znaleźć w Dolnej Austrii, w mieście St. Pölten, w nowej, ultranowoczesnej hurtowni METRO "ZERO 1" - pierwszym w Europie obiekcie o zerowej energii.

Jest to możliwe dzięki wyrafinowanej koncepcji energetycznej. Aby połączyć zrównoważony rozwój i komfortową atmosferę, METRO przeciera nowe szlaki w St. Pölten. W przypadku rozwiązań chłodniczych METRO polega na firmie Viessmann, która dostarczyła i zainstalowała cały sprzęt chłodniczy.

Nasz nowy sklep w St. Pölten to prawdziwy projekt flagowy - nie tylko dla nas w METRO, ale w całej Europie. Cel był jasny od samego początku: zero emisji. W pełni to osiągnęliśmy.

Markus Baier, starszy kierownik działu ds. rozwoju i utrzymania sklepów w METRO Cash & Carry Austria GmbH.

Całkowicie chłodzone pomieszczenia sprzedaży, typowe dla poprzedniej koncepcji wyposażenia sklepów METRO Cash & Carry, zostały pominięte. Zamiast tego wstawiono wydajne szafy chłodnicze, zapewniające optymalnie schłodzoną żywność.

Łącznie 102 produkty firmy Viessmann zapewniają doskonałe chłodzenie w St. Pölten, osiągając wysoką efektywność energetyczną, a dzięki stylowemu wzornictwu zapewniają również doskonały wygląd sklepu i atmosfery panującą w sklepie.

Łącznie 62 urządzenia Viessmann są zainstalowane w strefie chłodzenia budynku o zerowym zużyciu energii. 50 regałów typu TectoDeck MD2 GD e-Novus zapewnia optymalne oszczędności energii dzięki zainstalowanym drzwiom z podwójnymi szybami. Ponadto osiem regałów chłodniczych niskich TectoDeck SV1 Inspi oferuje wydajne chłodzenie i doskonałą widoczność produktu. Cztery urządzenia TectoDeck LEHO 2 RI dodatkowo podkreślają ideę zrównoważonego rozwoju i zakupów.

Strefa mrożonek w METRO jest wyposażona w szafy Viessmann TectoFreeze. Cztery zamrażarki TectoFreeze VF1 Luxo zapewniają klientom doskonałą widoczność produktu, dzięki dużym, w pełni przeszklonym drzwiom. Poza tym w użyciu są 34 wyspy mroźnicze TectoFreeze IS1 Maxim, z których dwanaście to przełączalne rozwiązanie plus-minus. Dzięki szerokiej gamie modeli, TectoFreeze IS1 Maxim pasuje do różnych koncepcji wyglądu sklepu. Dodatkowo dwa inne modele z dodatkowym chłodzeniem zapewniają optymalnie chłodzone produkty również w dziale mięsnym.

Zrównoważone wybory: Wszystkie urządzenia chłodnicze firmy Viessmann stosują wyłącznie naturalny czynnik chłodniczy R744 (CO2). Ponadto ciepło odpadowe układu chłodniczego kierowane jest do płyty gruntowej, co przyczynia się do ogrzewania magazynu. Ciepło odpadowe służy również do wytwarzania gorącej wody.

Wszystkie wymienione urządzenia chłodnicze zostały wyprodukowane w zakładach Viessmann w Hof (Niemcy) i Porvoo (Finlandia) zgodnie z wymaganiami klienta.

Nasze referencje

Historie naszych klientów z sektora sprzedaży detalicznej artykułów żywnościowych dostępne są poniżej. Kliknij łącze, aby wyświetlić wszystkie referencje. Odwiedź stronę z referencjami  Zobacz wszystkie referencje