ICA Kvantum Trossen, Szwecja

W przyszłość z firmą Viessmann

W sercu pięknego szwedzkiego miasta Trosa znajduje się nowo otwarty sklep spożywczy ICA Kvantum Trossen. Został otwarty dopiero w listopadzie 2019 r., ale już okazał się klejnotem zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom środowiskowym i technologicznym, zwłaszcza w układzie chłodzenia firmy Viessmann, ICA Kvantum Trossen stała się w rekordowym czasie niezwykle cenionym sklepem spożywczym.

Jens Cederholm, kierownik sklepu, ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w pracy w branży spożywczej. Wie, czego potrzebuje sklep ICA, aby zachwycić i zainspirować klientów.

Ponad sto wizyt w celu znalezienia odpowiedniego sprzętu

Kiedy przyszedł czas na zakup nowych lodówek i zamrażarek, Jens dokładnie zbadał sprawę.

- Odbyliśmy ponad sto podróży w poszukiwaniu inspiracji. Potem zobaczyliśmy nowe urządzenia chłodnicze Viessmann i byliśmy oczarowani, zdradza Jens.

Przyszłość chłodnictwa

Cały układ chłodniczy jest najnowocześniejszy i wykorzystuje zarówno zimno, jak i ciepło, zachowując je w ziemi z wykorzystaniem geotechniki. Zimno i ciepło są wielokrotnie odzyskiwane między urządzeniami chłodniczymi a ziemią. ICA Kvantum Trossen jest jednym z pierwszych sklepów w Szwecji, który wprowadził tę innowacyjną technologię.

- Środowisko zawsze było dla nas bardzo ważne. Częściowo dlatego, że jest to dobre dla planety, a częściowo dlatego, że dbanie o środowisko przyniesie także oszczędności finansowe. Jens wyjaśnia, że ​​wszystkie sklepy w Szwecji i Europie muszą ostatecznie zmienić czynniki chłodnicze na CO2, więc był to dla nas idealny sklep pilotażowy.

Mając nadzieję na zwiększenie sprzedaży o 20%

Sklep ma od 15 000 do 20 000 klientów tygodniowo, a przychody wynoszą około 19 milionów euro rocznie. Dzięki nowemu systemowi chłodzenia i wszelkim poprawom wydajności jakie przynosi, ICA ma nadzieję zwiększyć sprzedaż o około 20%.

Jens był przekonany o energooszędności sprzętu, o tym, że zawsze działają i o niezawodności Viessmann jako dostawcy.

Myślę, że Viessman przeszedł długą drogę w rozwoju produktu. Myślę, że mogą to być najlepsze urządzenia chłodnicze na rynku. Jednak najważniejsza jest dla nas opłacalność biznesu.

Jens Cederholm, ICA Kvantum Trossen

Nasze referencje

Historie naszych klientów z sektora sprzedaży detalicznej artykułów żywnościowych dostępne są poniżej. Kliknij łącze, aby wyświetlić wszystkie referencje. Odwiedź stronę z referencjami  Zobacz wszystkie referencje