Foodora Market, Finlandia

Komory chłodnicze usprawniają łańcuch chłodniczy i przyspieszają operacje logistyczne

Foodora Market to internetowy sklep spożywczy Foodora, który dostarcza zamówienia do na wyciągnięcie ręki klienta. Foodora market ma teraz dziesięć lokalizacji w Finlandii i dąży do dostarczenia produktów w ciągu 30 minut od złożenia zamówienia.

– Jesteśmy zobowiązani do dostarczania świeżych produktów wysokiej jakości, co jest ściśle związana z szybkością naszych operacji, mówi Saija Karlsson, kierownik operacyjny Foodora Marek w stolicy Finlandii.

Viessmann_Foodora_Karlsson_Stilli9.png

Szybkość jest integralna

Aby zoptymalizować szybkość operacji, Foodora Markets są wyposażone w komory chłodnicze zamiast zwykłych urządzeń chłodniczych. Kontenerami rolkowymi można wjechać do chłodnic, żeby rozładować i następnie zmagaznować towary, dzięki czemu operacje logistyczne są bardziej wydajne i usprawniające łańcuch chłodniczy. Drzwi do chłodni muszą tylko być otwarte jeden raz, a ekspozycja produktów na na wyższą niż zaleceana termperaturę jest zminimalizowana.

– Gdy klient składa zamówienie w aplikacji, jest to zarejestrowane przez nasz skaner. Osoby odbierające zamówienie wyjmują towary z komorych chłodniczej bez konieczości wielokrotnego otwierania drzwi, wyjaśnia Karlsson.


Wybraliśmy komory chłodnicze Viessmann TectoCell, ponieważ można je było łatwo dostosować do naszych wymagań. Ułatwiają nam również magazynowanie i kompletowanie produktów przy zachowaniu nieprzerwanego łańcucha chłodniczego.

Saija Karlsson, kierownik operacyjny Foodora market Finland

625px_foodora2.png

Udana współpraca

Karlsson mówi, że współpraca z Viessmannem układała się dobrze. Chłodnie są dostosowywane przy zakupie i zostały zainstalowane bez żadnych problemów.

– Ważne było dla nas, aby dostarczyli i zainstalowali komory chłodnicze w terminie, o który prosiliśmy. Ich technicy zawsze pojawiali się zgodnie z harmonogramem, mówi Karlsson na zakończenie.

Nasze referencje

Historie naszych klientów z sektora sprzedaży detalicznej artykułów żywnościowych dostępne są poniżej. Kliknij łącze, aby wyświetlić wszystkie referencje. Odwiedź stronę z referencjami  Zobacz wszystkie referencje