Food Market Herkku, Finlandia

Nowy sklep spożywczy Herkku to energooszczędne i przyjazne dla środowiska miejsce

Food Market Herkku to oaza jedzenia w samym sercu Helsinek w Finlandii. Wybór jest szeroki i obejmuje produkty rzadziej spotykane w Finlandii. Sklep Herkku ceni dobre jedzenie, czyste surowce i wysoką jakość obsługi klienta.

Działalność sklepów spożywczych Stockmann została przeniesiona do S Group na początku 2018 roku. HOK-Elanto, jedna z regionalnych spółdzielni S Group, odpowiada za sklep Herkku w centrum Helsinek.

- Naprawdę łatwo jest pochwalić Herkku Food Market. Wyróżnia nas lokalizacja w centrum Helsinek oraz oczywiście jakość i profesjonalizm. To jest niesamowite. Tak, mamy najlepszy sklep spożywczy w Finlandii, uśmiecha się Milli Teivaala, kierownik sklepu.


W przypadku dużego projektu potrzebni byli wykwalifikowani partnerzy

Sklep przeszedł znaczącą zmianę, gdy koncepcja została odnowiona latem 2018 roku. Być może był to jeden z największych projektów lokalizacyjnych firmy HOK-Elanto. Koncepcja została ostatnio zaktualizowana około 10 lat temu i, na przykład poprzednia instalacja chłodnicza wymagała już wymiany .

- Wybraliśmy firmę Viessmann, ponieważ potrzebowaliśmy najbardziej wiarygodnych partnerów do tego projektu, mówi Jaakko Niemi, kierownik projektu odpowiedzialny za remodelling sklepu.

Firma Viessmann Refrigeration Solutions dostarczyła do sklepu nową energooszczędną i przyjazną dla środowiska instalację chłodniczą CO2. Dostawa obejmowała również urządzenia chłodnicze do agregatu centralnego, takie jak regały i zamrażarki oraz zestaw urządzeń z własnym agregatem. Instalacja została wykonana przez zespół instalatorów chłodnictwa Viessmann i dwóch partnerów.

- Projekt był wyzwaniem dla nas wszystkich, w tym dla zespołu instalacyjnego firmy Viessmann. Dużo prac było wykonywanych nocą lub podczas godzin pracy sklepu, gdzie cały czas byli klienci robiący zakupy. Zespół instalacyjny współpracował z firmą budowlaną, która była odpowiedzialna za transport towarów. Pomimo trudnych warunków wynik był znakomity, mówi Niemi.

- Szczególnym wyzwaniem był fakt, że praca była wykonywana w godzinach otwarcia sklepu, w którym bezpieczeństwo żywności ma ogromne znaczenie. Dobra robota, dodaje Niemi.


Doskonałe opinie od klientów

Zespół instalacyjny Viessmann otrzymuje również pochwały od Teivaala. Komunikacja była dobra podczas pracy przy całym projekcie, a współpraca łatwa. Odnowienie trwało około czterech miesięcy, a wynik końcowy okazał się sukcesem. Różnica w stosunku do poprzedniego sklepu jest znaczna.

- Podczas prowadzenia prac nie zdawałem sobie nawet sprawy, jak niesamowite może wyglądać sklep. Teraz wszystko jest gotowe, a klienci są bardzo zadowoleni. Łatwo zauważyć, że zmiana jest ogromna. 

Międzynarodowa agencja zajmująca się badaniem rynku detalicznego żywności IGD umieściła Food Market Herkku jako jeden z TOP-16 sklepów do zobaczenia na świecie. Jeśli więc jesteś w Helsinkach, odwiedź ten przyjemny sklep z rozwiązaniami chłodniczymi firmy Viessmann.

Naprawdę łatwo jest pochwalić Herkku Food Market. Wyróżnia nas lokalizacja w centrum Helsinek oraz oczywiście jakość i profesjonalizm. To jest niesamowite. Tak, mamy najlepszy sklep spożywczy w Finlandii.

Kierownik sklepu Milli Teivaala

Nasze referencje

Historie naszych klientów z sektora sprzedaży detalicznej artykułów żywnościowych dostępne są poniżej. Kliknij łącze, aby wyświetlić wszystkie referencje. Odwiedź stronę z referencjami  Zobacz wszystkie referencje