Edeka, Schwebel, Niemcy

Edeka Schwebel - neutralny dla klimatu zrealizowany z sukcesem projekt w środku Frankenberg

Targ EDEKA Schwebel (dawniej Lebensmittelhaus Schwebel) w centrum Frankenberg powstał na początku lat pięćdziesiątych. Trzy pokolenia rodziny oferują i sprzedają tu żywność, napoje i inne produkty codziennego użytku. Rodzina Schwebel zawsze przywiązywała szczególną wagę do tego, aby wszyscy klienci czuli się w nich swobodnie podczas zakupów.

Ze względu na starzejącą się technologię chłodniczą, rodzina Schwebel zdecydowała się na kolejną przyjazną dla klimatu przebudowę i modernizację sklepu na początku 2021 roku. Nowe bistro „Karl's” przed sklepem zaprasza klientów na leniwą przekąskę, podczas gdy kącik „zero odpadów” z niepakowanymi produktami, a także alejka z produktami wegetariańskimi i wegańskimi oferuje wartość dodaną klientom dbającym o odżywianie i środowisko. Ponadto urządzenia chłodnicze i mroźnicze Tecto oferują więcej miejsca i przyciągającą ekspozycją produktów.

Dalszy rozwój i innowacje idą w parze: przyjazna dla klimatu technologia chłodnicza firmy Viessmann

Viessmann-x-Schwebel-9.jpg

Początkowo plan remontu obejmował jedynie wymianę starych rozwiązań chłodniczych, ale w trakcie współpracy z zespołem projektowym Viessmann dostosowano również i poprawiono układ sklepu, aby efektywniej wykorzystać przestrzeń.

Podczas 12-tygodniowej fazy przebudowy zainstalowano ponad 80 metrów szaf chłodniczych i mroźniczych firmy Viessmann. Zapewniają one nie tylko długotrwałą świeżość produktów, ale także znaczną oszczędność energii. W przypadku technologii chłodniczej rodzina Schwebel zdecydowała się na nowoczesny system chłodniczy wykorzystujący przyjazny dla klimatu czynnik chłodniczy CO2.

Szybka i bezproblemowa renowacja zapewniająca zupełnie nowe wrażenia z zakupów

Dzięki dobrej współpracy rodziny Schwebel i zespołu projektowego Viessmann w ciągu kilku tygodni powstało zupełnie nowe doświadczenie zakupowe.

„Całkowity remont przebiegł szybko i sprawnie. Szafy chłodnicze Tecto są łatwe w montażu, obsłudze i monitorowaniu, zachwycają nowoczesnym designem, efektywniejszym wykorzystaniem przestrzeni i lepszą widocznością produktów. Ułatwia to naszą pracę i zakupy naszym klientom – mówi Jannik Schwebel, właściciel sklepu spożywczego Schwebel.

Dzięki przebudowie i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań chłodniczych firmy Viessmann pracujących z czynnikami chłodniczymi przyjaznymi dla klimatu można w ciągu następnych 12 lat osiągnąć szacunkową oszczędność 976 960,5 kg CO2, co odpowiada średniemu okresowi eksploatacji rozwiązań chłodniczych. Ta ilość CO2 jest porównywalna z rocznymi emisjami około 310 samochodów osobowych średniej klasy.

Od wstępnych konsultacji po wspólne planowanie strategiczne i projektowe, a także techniczną realizację i uruchomienie, zawsze czuliśmy się dobrze zaoopiekowani. Można powiedzieć, że eksperci Viessmann mają wieloletnie doświadczenie i pasję do innowacyjnych rozwiązań projektowych.

Jannik Schwebel, Właściciel EDEKA Schwebel

Jannik Schwebel

Nasze referencje

Historie naszych klientów z sektora sprzedaży detalicznej artykułów żywnościowych dostępne są poniżej. Kliknij łącze, aby wyświetlić wszystkie referencje. Odwiedź stronę z referencjami  Zobacz wszystkie referencje