ESyCool green

Pomoc w walce z globalnym ociepleniem - ESyCool green jest zrównoważonym rozwiązaniem energetycznym dla handlu detalicznego żywnością.

Viessmann - for the benefit of the future
  • Kompleksowe rozwiązanie energetyczne dla sklepów detalicznych z żywnością, łączące ogrzewanie, chłodzenie i zarządzanie energią
  • Do 20–25% mniejsze zużycie energii niż najnowsze zintegrowane systemy CO2
  • 90% mniej czynnika chłodniczego w porównaniu do tradycyjnych systemów oraz większa niezawodność działania
  • Odpowiednie dla różnych rozmiarów sklepów, zarówno dla istniejących jak i nowootwieranych

W Europie średnio ponad 70% zużywanej energii w detalicznym handlu żywnością stanowi energia elektryczna, a większość, około 60%, wykorzystywana jest do użytkowania urządzeń chłodniczych w sklepach.

Wszyscy detaliści żywności szukają sposobów na zmniejszenie swojego śladu CO2 i wprowadzenie bardziej ekologicznych technologii sklepowych. Aby wesprzeć ten cel, w czasie targów EuroShop firma Viessmann zaprezentowała nagradzane zielone rozwiązanie ESyCool, które umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 20–25%. Obecnie w sklepach detalicznych z żywnością głównym celem jest eksploatacja budynków w sposób możliwie najbardziej samowystarczalny dzięki odnawialnym źródłom energii.


Jednostki EC Pro są centrum działania ESyCool green

Podstawą ESyCool green są moduły pomp ciepła Tecto EC Pro ─ wyprodukowane na skalę przemysłową, przetestowane i certyfikowane ─, które wykorzystują naturalny czynnik chłodniczy R290. Zainstalowane na zewnątrz zapewniają najwyższą jakość i niezawodność działania. System modułowy można wykorzystać do łączenia chłodzenia i ogrzewania, ale można go również rozszerzyć w celu magazynowania energii.


Trzy modułowe zastosowania obejmują chłodzenie i ogrzewanie w zależności od potrzeb klientów

Ten modułowy system energetyczny można zainstalować w istniejącym sklepie, podczas jego remontu lub w całkowicie nowych budynkach. Klienci mogą wybierać spośród trzech różnych wariantów ─ Integral Plus, Integral lub Basic ─ w zależności od swoich wymagań, opcji przestrzeni i lokalizacji.

Kliknij, aby przeczytać więcej o EsyCool green   ESyCool PL

Zainteresowany? Bądźmy w kontakcie