Ocena zapotrzebowania na komory chłodnicze - wybór odpowiedniego rozwiązania

03-03-2019
Cold room in professional kitchen

Każda decyzja, którą podejmujemy, wiąże się z wieloma czynnikami, jakie należy rozważyć w celu wyboru praktycznego rozwiązania. Obejmuje to ocenę Twoich potrzeb w zakresie chłodnictwa - w firmie Viessmann Systemy Chłodnicze możemy zaoferować porady, dzięki którym właściwa twoja dzisiejsza będzie właściwą decyzją na przyszłość.

Rozważania dotyczące wyboru komór chłodniczych powinny zaczynać się od środowiska oraz ich lokalizacji - mówi Jim Whelan, Dyrektor ds. Międzynarodowych jednostek biznesowych w firmie Viessmann Systemy Chłodnicze.

Na przykład, czy sklep będzie zlokalizowany wewnątrz, czy na zewnątrz? Umieszczenie chłodni na zewnątrz budynku jest świetną opcją, jeśli przestrzeń wewnętrzna jest ograniczona. Lokalizacja wpływa również na temperaturę otoczenia, przewodność cieplną i poziom izolacji wymaganej dla ścian, mówi Jim Whelan. Ponadto żywność wysokiego ryzyka, gdzie higiena ma kluczowe znaczenie, będzie wymagała przechowywania w chłodni z bardziej zaawansowanymi uszczelnieniami, aby wyeliminować zanieczyszczenia i zachować sterylność. Komory chłodnicze firmy Viessmann mają zachodzące na siebie profile między ścianami, aby uniknąć użycia silikonu, kontynuuje Jim Whelan.

Właściwie uszczelniona komora to eliminacja skażenia bakteriami, szkodnikami i innymi źródłami - nie wszyscy dostawcy chłodni są tak świadomi zdrowia i bezpieczeństwa, ostrzega Jim Whelan.

Jim Whelan

Czystość jest kolejnym czynnikiem do rozważenia

Poszukaj sklepów oferujących antybakteryjne powierzchnie ścieralne. Podłogi są ważne nie tylko dla zapewnienia w pełni szczelnego, higienicznego środowiska, ale także ze względu na ryzyko poślizgnięcia. żeby sprawdzać antypoślizgowość powierzchni, które zapewnią bezpieczeństwo personelowi, gdy gastronomia lub produkcja działają na pełnych obrotach.

Jim Whelan mówi

Ostatnim czynnikiem przy wyborze komory chłodniczej jest instalacja

Jim Whelan mówi, że chłodnie ze swej natury są dużymi, nieporęcznymi skrzyniami, ale często muszą się mieścić na małych obszarach. Ale ich instalacja nie musi być trudna; modułowy system, zbudowany i uszczelniony na miejscu, może być idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni.

Lubimy myśleć o komorach chłodniczych jako o klockach Lego - można je budować zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów, podsumowuje Jim Whelan, bo jeśli w przyszłości będą musiały zostać powiększone, a nawet zdemontowane i przeniesione to jest to możliwe.

Pozwól nam pomóc wybrać odpowiednie rozwiązanie!