Prawidłowe i ostateczne uszczelnienie podłogi i obszaru chłodni
"Powierzchnie jastrychu i podłoże chłodni należy następnie całkowicie pokryć materiałem uszczelniającym, najlepiej żywicą reaktywną. Dopiero wtedy można włożyć paski izolacyjne między podłogę a chłodnię w celu skompensowania różnic w obciążeniu. Otwarta przestrzeń jest następnie ponownie wypełniana, najlepiej wysokiej jakości materiałem budowlanym, który nie wchłania wilgoci nawet przez długi czas.
W celu pewnego uszczelnienia połączenia chłodni z podłogą zalecamy użycie sznura wypełniającego. Ten kord wypełniający zapobiega późniejszemu powstawaniu pęknięć w uszczelce z powodu szczeliny dylatacyjnej. Wreszcie, dylatacja jest uszczelniona wysokiej jakości silikonem i musi być regularnie sprawdzana i wymieniana w razie potrzeby."
Szczególny nacisk położono na obszar drzwi i cokoły
Konstrukcja podłogi przed chłodnią musi być absolutnie równa, w przeciwnym razie woda może z czasem spływać do chłodni i powodować gromadzenie się cieczy. Podczas układania płytek ostatnie 1-2 rzędy płytek przed wejściem można układać pod niewielkim kątem, aby ułatwić odpływ płynów z chłodni.
W przypadku mocowania listew przypodłogowych do samej chłodni firma Viessmann zaleca stosowanie elementów ściennych z adapterem do płytek. Adapter do płytek oznacza, że ściany TectoCell są zwężane w odpowiednich punktach, dzięki czemu możliwe jest równe połączenie płytek bazowych. W tym celu najniższa część ściany chłodni jest węższa niż górna część.
Powierzchnie jastrychu i podłoże chłodni należy następnie całkowicie pokryć materiałem uszczelniającym, najlepiej żywicą reaktywną. Dopiero wtedy można włożyć paski izolacyjne między podłogę a chłodnię, aby skompensować różnice w obciążeniu. Otwarta przestrzeń jest następnie ponownie wypełniana, najlepiej wysokiej jakości materiałem budowlanym, który nie wchłania wilgoci nawet przez długi czas.