Nasze nowe urządzenia z ulepszoną funkcjonalnością: bezuchwytowe drzwi magnetyczne

31-05-2021

Właściciele restauracji znają ten scenariusz: szybki wyjazd do chłodni po składniki lub napoje, a następnie szybki powrót do kuchni lub jadalni. Ale poczekaj! Czy drzwi chłodni są naprawdę zamknięte?

To pytanie ma kluczowe znaczenie w pomieszczeniach, w których przechowywane są towary wrażliwe na temperaturę. Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia komercyjna, rodzinna restauracja z ograniczoną przestrzenią w kuchni i magazynie, czy też sklep spożywczy: poszukiwane są rozwiązania łączące łatwość użytkowania, bezpieczne mechanizmy zamykania oraz szybkie i łatwe czyszczenie.

Otwiera się prawie automatycznie...

Najnowsze rozwiązanie w szerokim portfolio drzwi do chłodni i mroźni TectoCell Standard Plus, bezuchwytowe drzwi magnetyczne. Zamiast standardowej klamki nowe drzwi magnetyczne mają piankowy rowek na palec.

Zalety tego rozwiązania są oczywiste. Ze względu na brak wystającej klamki drzwi nadają się również do montażu w ciasnych przestrzeniach, np. w wąskich korytarzach, gdzie wystające klamki mogłyby przeszkadzać. Co najważniejsze, drzwi otwierają się o wiele łatwiej i bardziej elastycznie: po prostu chwyć drzwi z boku lub od góry i pociągnij je. Nie ma potrzeby kręcić klamką ani robić niczego innego. To rozwiązanie idealne wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca lub mało czasu.

To, co już od dawna było standardem dla lodówek w prywatnych gospodarstwach domowych, do tej pory było rzadkością w sektorze handlowym czy medycznym. Product Manager Fernando dos Santos Moreira i jego zespół opracowali nowe drzwi magnetyczne w ścisłej współpracy z użytkownikami, monterami i naszymi działami specjalistycznymi. 


On tłumaczy: Do obecnego projektu podeszliśmy na kilku etapach rozwoju. W międzyczasie zastąpiliśmy klasyczną klamkę rurką uchwytową przymocowaną z boku. Nasze nowe drzwi nie mają na zewnątrz żadnych elementów, wysposażone są wyłącznie w niezawodny magnetyczny mechanizm zamykający.

Fernando dos Santos Moreira, kierownik produktu

Fernando Moreira 

…i zamyka się bezpiecznie i samoistnie

Drzwi zamykają się tak łatwo, jak je otwierasz - same. Nie trzeba pchać ani przekręcać klamki dzięki pomysłowemu magnetycznemu systemowi zamykania, który jest połączony z górną częścią i bokami drzwi. Drugi blok magnetyczny zapewnia, że ​​drzwi pozostają zamknięte.

Zapewnia do szybką obsługę chłodni, nie powodując utraty płynności pracy: Drzwi same się zamykają, a Ty po prostu wracasz do pracy. Kwestia, czy chłodnia jest odpowiednio zamknięta, to już przeszłość.

Zależało nam na całkowitym bezpieczeństwie użytkownika. Opracowaliśmy drzwi, które gwarantują zamknięcie, gdy tylko rozpocznie się ruch zamykania.

Fernando dos Santos Moreira, kierownik produktu

Handleless Door with text


W końcu nie chodzi tylko o ułatwianie codziennego życia. Drzwi, które zamykają się niezawodnie i gwarantują szczelne zamknięcie, są niezbędnym środkiem bezpieczeństwa towarów. Stabilność temperaturowa, która jest absolutną koniecznością w sektorze spożywczym, usługach gastronomicznych i zastosowaniach związanych z opieką zdrowotną, może być zapewniona tylko przy niezawodnie zamkniętej chłodni lub mroźni.

Jaka jest alternatywa dla potężnej technologii magnetycznej? Ręcznie obsługiwane mechanizmy blokujące, rygle i zamki. Bezuchwytowe drzwi magnetyczne są opcjonalnie wyposażone w zamek do ryglowania, w tym możliwość szybkiego awaryjnego odblokowania bez paniki.

Skoncentruj się na higienie

Viessmann zwraca szczególną uwagę na higienę podczas opracowywania wszystkich swoich produktów, ponieważ jest to ważna kwestia dla naszych klientów.

Gładkie powierzchnie, wyjmowane elementy i antybakteryjna powłoka proszkowa zapewniają higieniczne warunki przechowywania i łatwe czyszczenie. Pozbywanie się zbędnych akcesoriów w bezuchwytowej konstrukcji drzwi magnetycznych poprawia i ułatwia higienę. Dos Santos Moreira wyjaśnia:

Drzwi są znacznie łatwiejsze do czyszczenia w przypadku, gdy nie ma uchwytu.

Fernando dos Santos Moreira, kierownik produktu

Nie ma co do tego wątpliwości: nowe magnetyczne drzwi bez uchwytów sprawiają, że przechowywanie, praca i czyszczenie są łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze.

Standardowe drzwi obrotowe

standard door

Nasze drzwi obrotowe z ergonomicznym uchwytem i zaworem równoważącym ciśnienie dla łatwiejszego otwierania drzwi. Ościeżnica jest okablowana z panelem sterowania, termometrem, włącznikiem światła i lampką LED ościeżnicy. Niezawodna uszczelka magnetyczna redukuje mostki termiczne.

Szklane drzwi

Glass door

Szczególnie nadaje się do pomieszczeń chłodniczych w centrach ogrodniczych, sklepach z napojami lub firmach farmaceutycznych. Szklane powierzchnie tych drzwi zapewniają doskonałą widoczność produktu. Podwójne lub potrójne przeszklenie gwarantuje niskie zużycie energii.

Drzwi specjalne

fire protection door

Bramy przeciwpożarowe, bramy rolowane, bramy segmentowe: dla specjalnych wymagań i indywidualnych scenariuszy zastosowań opracowujemy odpowiednie rozwiązania z elastycznymi opcjami projektowania (np. okno inspekcyjne, powierzchnia ze stali nierdzewnej lub ochrona przed uderzeniami).

Włazy

hatch door

Włazy są szczególnie odpowiednie do stosowania w piekarniach (do przechowywania ciasta) lub wykorzystywane w laboratoriach patologicznych.Drzwi przesuwne

sliding door

Ułatwia dostęp do chłodni w ciasnych przestrzeniach, ponieważ przed komorą nie jest potrzebna przestrzeń do jej otwarcia. Dostępne w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, z uchwytem wyciskowym i szyną przesuwną na górze i na dole drzwi.

Jesteś zainteresowany lub masz pytania dotyczące jednych z wymienionych drzwi? Skontaktuj się z nami!