Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu Viessmann Refrigeration Solutions w Legnicy, Polska

Foundation stone ceremony for new VRS site in Legnica, Poland

Firma rodzinna Viessmann, jeden z wiodących na świecie dostawców zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, chłodnictwo, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej, buduje nową siedzibę dla swojego obszaru biznesowego Refrigeration Solutions. Firma zainaugurowała budowę nowej siedziby w Legnicy, w Polsce, uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego. Nowy budynek podkreśla zamiar firmy, aby w perspektywie średnioterminowej rozszerzyć działalność w zakresie rozwiązań chłodniczych na inną podstawową działalność, obok tradycyjnego obszaru biznesowego Climate Solutions, co zapewni dodatkowy wzrost.

Rynki chłodnicze w Europie Środkowej są ważnym czynnikiem wzrostu w nadchodzących latach, co skłoniło firmę Viessmann do podjęcia decyzji o budowie zakładu w Polsce. Firma Viessmann Refrigeration Solutions stawia sobie za cel opracowywanie najnowocześniejszych produktów przy jednoczesnym prowadzeniu działalności w sposób jak najbardziej efektywny i zrównoważony. Nowy zakład w Legnicy oferuje odpowiednie warunki do realizacji tego celu.

Będzie on sprzyjał współpracy i współtworzeniu między naszymi firmami z branży rozwiązań dla klimatu i chłodnictwa, ponieważ obie są znaczącymi pracodawcami dla lokalnej społeczności i mają tę samą siedzibę.

Max Viessmann, Prezes Zarządu Grupy Viessmann

Cieszymy się, że mamy możliwość rozszerzenia naszych możliwości bliżej naszych klientów. Szczególnie cieszymy się z zaangażowanych i kompetentnych ludzi, z którymi już współpracujemy, a także z dobrej współpracy pomiędzy lokalnymi władzami.

Frank Winters, Dyrektor Generalny firmy Viessmann Refrigeration Solutions

Max Viessmann, Prezes Zarządu Viessmann Group, wmurował kamień węgielny:

Max Viessmann laid the foundation stone for the new VRS site in Legnica, Poland

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz informację prasową: