System ESyCool firmy Viessmann uhonorowany nagrodą IKU

IKU Award 2017
IKU Award 2017 for Viessmann Refrigeration Solutions

Zrównoważone chłodzenie w drodze do sukcesu: wydajne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie ESyCool green firmy Viessmann Kühlsysteme GmbH zostało wczoraj wyróżnione nagrodą Innovationspreis für Klima und Umwelt (nagroda innowacji dla klimatu i środowiska), w skrócie IKU. Rozwiązanie ESyCool green, które zostało opracowane przez firmę Viessmann we współpracy z firmą ALDI Nord, zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Innowacje technologiczne dla ochrony klimatu”.


Joachim Jannsen, dyrektor współzarządzający Viessmann Group, otrzymał nagrodę w Berlinie z rąk Jochena Flasbartha, sekretarza stanu ds. środowiska.

Nowy typ chłodnictwa i zaopatrzenia supermarketów w ciepło nie tylko znacząco zmniejsza zużycie energii, ale także znacznie redukuje emisję CO2. Dzięki systemowi ESyCool green możliwe jest zastosowanie tzw. sklepów bezemisyjnych – jest to jeden z głównych celów zrównoważonego rozwoju w handlu detalicznym artykułami spożywczymi.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nagrody, która podkreśla nasze zaangażowanie. Jej przyznanie oznacza, że zajmujemy się wyjątkowymi zagadnieniami, zwłaszcza w zakresie systemu przechowywania Ice Energy

Frank Winters, CEO of Viessmann Refrigeration Solutions

Filmik promujący system ESyCool green można zobaczyć tutaj.